Chycená v síti - 14. kapitola

19. února 2013 v 22:13 | Terry |  Chycená v síti
Téma: The Vampire diaries
Pár: Damon/Elena
Časové zařazení do děje: Není důležité.
O čem je povídka: Elena je stále na vážkách. Má si vybrat Damona nebo Stefana?
Někdo se už na to nemůže dívat a trochu Eleně pomůže. Pošle ji a ještě někoho do roku 1864.
Tam pozná bratry Salvatorovi pěkně do hloubky. Vybere si nakonec?
Každopádně, co se stale, až si Elena konečně vybere Damona a vrátí se do součastnosti?
Poznámka autora: Tato kapitola velice ukatuje na knihu Stefanovy deníky. Je tam z ní hodně děje, takže hodně spoilerů. Kdo si chce přečíct, tuto ságu, ať nepokračuje ve čtení této povídky. :D Terry... Budu ráda za komentáře...

14. kapitola
"Dobré ráno," špitl mi do ucha Damon, když jsem se vzbudila. A otevřela oči do nového dne. Byla jsem přirytá tenkou dekou. Do pokoje vstupovalo denní světlo, před kterým jsem trochu přimhouřila oči.
"Přinesli noviny, myslím, že by tě mohlo zajímat, že odhalili totožnost Rozparovače," uchechtl se. Dívala jsem se na něj trochu zaraženě. Pokud vím, Jack Rozparovač nebyl nikdy dopaden, nikdy neznali jeho totožnost… Nechápu to. Damon mi podal noviny.
Odhalená pravá totožnost Jacka Rozparovače!
Byl pod ním obrázek Damona, a pod obrázkem byl popis.
Hrabě Damon DeSangue, muž z vyšší společnosti… Přečetla jsem si jen to jméno. Nechápala jsem to! Damon mi přísahal, že není rozparovačem, tak proč je na titulní straně?
"Co je to?" poukázala jsem na noviny rozhořčeně. Čekala jsem na Damonově tváři jiný výraz než klidný, spokojený… usměvavý.
"Myslel jsem, že touto dobou budeme už doma, ale neboj, vše ti objasním," odkašlal si. "V té době jsem se dal společně se Stefanem do křížku s jedním upírem. Jmenoval se Samuel, byl s vyšší třídy a osobně se znal s Katherine Pierceovou, za kterou se nám taky mstil. My dva jsme byli velicí kamarádi, z mé strany samozřejmě jen na oko, poté se ukázalo, že i z jeho strany. Pomáhal jsem mu s jeho volební kampaní… Teď se zeptáš, jak do toho všechno zapadá Stefan. Řekněme, že on se do toho zamotal díky dívce, kterou má teď na pokoji. Jmenovala se Violet, byla člověk. Samuelův bratr chodil s její sestrou Corou. Violet se o sestru bála, jelikož nevěděla, kde je. Stefan, jako pomocníček jí pomáhal hledat Coru. Dokonce se protlačili mezi nás - šlechtu," mrkl na mne a pokračoval. "Samuel přeměnil Violet v upírku a nás se Stefanem málem zabil. Teď jsme měli pro změnu na krku Coru, která hledala svou sestru. Samuel proti mně poslal policii, jak vidíš," poukázal na fotografii. Zůstala jsem v takovém šoku. Nedokázala nic kloudného říct.
"Takže mi chceš říct, že to na tebe ušili, a pravý vrah si běhá na svobodě. Ten Samuel si nějak podvolil policii, nebo…" Jen lehce přikývl.
"Každopádně, byl to těžký rok, samozřejmě mě nikdy nechytili," prozradil mi. Celá jsem se v tom příběhu zamotala. Takže Damon se zařadil mezi smetánku, která mu potom pomohla k popularitě, tím, že ho označila jako vraha. Ano, to dává smysl… Nakonec mě napadla ještě otázka.
"Ty jsi hrabě?"
"Krvavý hrabě - to je překlad DeSangue," dodal. "Ani nevím, jak mě to příjmení napadlo," pousmál se.
"Jak jinak, že…" odfrkla jsem si. "Jak je možné, že se o tobě v žádné historii nepíše, přece by…"
"Se Stefanem jsme všechno zamaskovali," vydechl. "Teď spíš mě děsí, prožívat to celé znovu. To bylo snad nejhorší období, které jsem zažil," nadzvedl obočí. "Kdo by nás posílal do této doby? Nemyslím si, že by to byla Bonnie," usoudil po chvíli.
"A kdo jiný by to byl?" zarazila jsem se a chtěla nějak normálně uvažovat. Damon měl pravdu, Bonnie by nás v čase zpátky znovu neposlala, hlavně potom, co jsem na ní byla tak hrozně naštvaná. Koho jsme mohli tak hodně naštvat, že by…
"Stefan," vydechla jsem. Upír na mne upřel své modré oči. Vypadal, že nic nechápe.
"O čem to tady…"
"Damone, kdo nás teď z celého srdce nenávidí? Kdo prožil s tebou ten hrozný čas na útěku? Kdo o této době věděl?" dávala jsem mu přesné indicie.
"Proč by to dělal?" zakroutil nechápavě hlavou.
"Kdo nás načapal v posteli…"
"Ale stále tady je ta otázka, Stefan není čaroděj, takže…"
"Bonnie čarodějka je. Pokud jednal v záchvěvu zuřivosti, bůh ví, k čemu ji ještě donutil," podotkla jsem. Teď se mnou souhlasil i Damon.
"Až se mi ten kretén dostane pod ruku, tak ho jednoduše zabiju, to mi věř!" zuřil. Byla jsem vážně v podezření, že to pro Stefana nedopadne dobře.
"Poslouchej, jestli ten Samuel miloval Katherine… Pokud mě uvidí, mám tušení, že to s ním nezvládnu tak dobře, jako s tebou," podotkla jsem.
"Neboj, on tady už dlouho znečisťovat vzduch nebude…"
"Stejně bychom měli vymyslet nějaký plán. Ještě jedna věc mě celkem znepokojuje. V roce 1864 jsme byli pár dní, a zestárla jsem o rok… Tady jsme už šest týdnů. Co když se vrátíme domů, už tak pozdě, že mi bude padesát," řekla jsem vážně. Viděla jsem na Damonovi, že pochopil, o co mi jde.
"Já ještě nechci mít padesát…"
"Nebudeš mít padesát, slibuju, že se odtud dostaneme," promluvil na mne tichým hlasem.
"Pokud bychom se vrátili domů dneska, tak mi už tak bude dvacet čtyři," upozornila jsem ho.
"Znal bych lék proti stárnutí…"

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký pár?

Delena 59.2% (1022)
Stelena 4.8% (83)
Stebekah 3% (52)
Klaroline 24.8% (428)
Forwood 8.1% (140)

Komentáře

1 .D.d .D.d | 19. února 2013 v 22:31 | Reagovat

Obrazek hezkej, ale co povidka? ;)

2 Terry Terry | 19. února 2013 v 22:36 | Reagovat

Pardón. :D Stává se... :)

3 merry merry | 19. února 2013 v 23:02 | Reagovat

Super kapitolka :-)

4 Mišule Mišule | E-mail | 20. února 2013 v 11:59 | Reagovat

Super kapitola jako vždy! :) těším se na další.. ;)

5 terulka terulka | 20. února 2013 v 15:24 | Reagovat

Úžasný! Prosím rychle další!:*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama