My Choice! Not yours... 1/3 - Rozhodnutí

14. července 2013 v 11:56 | Terry |  Short tales
Téma: The Vampire diaries
Zařazení do děje: 2x09 "Katerina"
Popis: Elena se rozhodne trochu jinak, když jí Katherine nabídne svou krev. Jednorázovka bude mít třičásti. :)
Poznámka: Nová jednorázovka, snad s vám bude líbit a zanecháte nějaké komentáře... :) Terry
***
Vím, že by se takhle Elena nikdy v seriálu ani v knize nezachovala, ale řekla jsem si, že si jí mohu trochu předělat. :))


1. část - Rozhodnutí

"Ty ses zabila?" vykřikla jsem nevěřícně. Seděla jsem na zaprášené zemi v hrobce. Nemohla jsem uvěřit příběhu, který mi právě vykládala má dvojnice. Katherine měla stále všední úsměv a bavila se tím, jak její tragický život prožívám.
"Klaus potřeboval lidskou dvojnici, jako upír jsem mu byla na nic," povzdechla si a pročísla si své hnědé vlasy. Poté si pohrávala s přebalem knihy, kterou jsem jí přinesla.
"Ale… nefungovalo to," namítla jsem a přitáhla si kolena k bradě. "On po tobě šel…"
"Ano, podcenila jsem ho, ale myslím, že mít stále sbaleno je lepší, než zemřít," podotkla a jedovatě se usmála. Přesně jsem věděla, na co za chvíli narazí. "Bojíš se, Eleno?" zeptala se tajemně a při tom na mne párkrát zamrkala. Měla jsem nepopsatelný strach, hrůza mne naprosto pohltila a já neuvažovala racionálně. "Ale jde to i jinak, Eleno." Znovu si získala mou pozornost. Opřela jsem si hlavu o dlaň a sledovala, co má Katherine v plánu. Ta se trochu ošila a poté si rozškrábla zápěstí.
"Co to děláš?" zeptala jsem se velice nejistě. Trochu jsem se od ní odtáhla.
"Ale no tak, netvrď mi, že jsi o tom ani jednou neuvažovala. Chceš to, chceš být upírem!" zasmála se a, jak jen jí to to silové pole dovolovala, ke mně natáhla ruku. "Ale tvoje šance mizí… mizí…"
"Počkej!" zastavila jsem jí, než to stačila celé dokončit. Katherine na mne upřela svůj zrak, nadzvedla jedno obočí a obdařila mne svým všedním úsměvem, který jasně dával najevo, že je něčím překvapená.
"Ale? Že by i Elena nebyla svatá? Že by upřednostnila sebe před všemi ostatními?" zasmála se. Rychle jsem vrtěla hlavou a pročísla si vlasy. V9m, že to ho budu asi ještě stokrát litovat, ale to je jedno.
"Ne, když budu upírem, Klas nebude moct provést ten rituál. Hodně lidí bude zachráněno. A svou rodinu ochráním, když budu upír. Schovám je!" vyhrkla jsem svůj plán. Ona se jen hrdelně zasmála a postavila se na nohy, trochu si upravila šaty, aby jí nebylo něco vidět, co nemá.
"Jsi naivní, Eleno. Klaus už o tobě ví, půjde po tobě a zabije," přimhouřila oči, udělala takovou tu dramatickou pauzu.
"Stefan stále tvrdí, že mě ochrání, ale je to nereálné. Já musím být upír, upřímně, hned potom, co jsem se dozvěděla, že jsi má dvojnice, že celé město ví o upírech… nezdá se ti, jako bych měla napsáno v rodném listě, že ze mě jednou ten zatracený upír bude?" odfrkla jsem si a založila si ruce na hrudi.
"Něco za to chci. Dám ti svou krev, ale ty mě dostaneš z téhle hrobky," určila pravidla.
"Když budu chtít, promění mne Damon," prohlásila jsem vážně a mávla nad tím rukou. Ona zamrkala, jako by se jí to zdálo.
"Damon? Už to není Stefan?" popichovala mne. Zavrtěla jsem hlavou.
"Stefan je to stále! Ale vím, že by mne nepřeměnil…"
"Tak využiješ nebohého Damonka, jak krutá jsi," zasmála se. Nemůžu využít Damona, nemůžu. I když, proč ne? Alespoň by tím mohl splatit to, že chtěl zabít mého bratra. "Řekni, Eleno, který z bratrů se ti víc líbí?" dorážela na mne. Nebyla první, co se mne ptala. "Stefan? Úplné zlatíčko, které ti udělá všechno, co ti na očích uvidí? Nebo Damon, přitahuje tě to nebezpečí - nepředpověditelnost a…"
"Přestaň…" přerušila jsem jí šeptem. Znovu se usmála.
"Víš, měla by sis to ujasnit. Tak tedy, chceš přeměnit, nebo tady budeme jen tak stát a kdákat?" zavrtěla hlavou. Teď si tím nejsem úplně jistá, vážně to chci? Je to napořád, napořád budu mít sedmnáct, ale Buse tady Caroline, Stefan s Damonem… Ano, oba dvou jsou pro mě velice důležití.
"Uvědomuješ si, že já nemám schopnost dostat tě odsud? Nejsem čarodějka," připomněla jsem jí s vážnou tváří.
"Vím, budeme mít dohodu. Přeměním tě, najdeš čarodějku… Prosím, ne Bonnie je to asi milá holka, ale nejsem si jistá, jestli by vydržela," mrkla na mne. Bonnie do toho rozhodně tahat nehodlám. "Ta mě dostane ven a jako bonus… Dostaneš jeden z mých velice užitečných přívěsků, které skladuju."
"Myslím, že máme dohodu," přikývla jsem. Její požadavky byly fér, i když si uvědomuju, že jsem hloupá, když si myslím, že celou tuhle záležitost splní do puntíku.
"No, tak mě pojď navštívit," pokynula i rukou. "Já tě neukousnu, ale budu moc ráda, když budu mít tu možnost zpřelámat ti vaz." Katherine Pierceová, milá, jako vždy. Měla bych si zvyknout. Prudce jsem se nadechla a učinila první krok blíž k smrti.
Katherine si rozkousla zápěstí a dala mi napít krve. Přidržela mi hlavu, když jsem dopila a vzdálila svá ústa od jejího zápěstí. Nepřátelsky se na mne usmála. Jedním škubnutím mi zlomila vaz.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký pár?

Delena 59.2% (1022)
Stelena 4.8% (83)
Stebekah 3% (52)
Klaroline 24.8% (428)
Forwood 8.1% (140)

Komentáře

1 Ozzy Ozzy | E-mail | 14. července 2013 v 12:09 | Reagovat

Krása. Konečně se Elena dobrovolně "poupírštila".

2 Lulik Lulik | 14. července 2013 v 12:36 | Reagovat

Krása.Jeto úžasné zajmalo bymě kde na takoví povídky chodíš.Jednou mají Salvatoři sestru, pak je Elena tajná agentka pro Klause, je dvojče s Kathrin tví nápady jsou úžasné.

3 kačka kačka | 14. července 2013 v 12:54 | Reagovat

Páni :)

4 Lydia Lydia | Web | 14. července 2013 v 14:33 | Reagovat

Úžasné :) konečně nějaká změna Eleny, těším se na další díl.
A souhlasím s Lulik - musíš mít úžasnou fanzazii :D Nechceš mi trocha půjčit? ;)

5 Terry Terry | 14. července 2013 v 15:06 | Reagovat

Moc všem děkuji! :)

[4]: Klidně půjčím... :D

6 Ozzy Ozzy | E-mail | 14. července 2013 v 15:08 | Reagovat

[5]: To budeš velice hodná :)

7 Lydia Lydia | Web | 14. července 2013 v 15:25 | Reagovat

[5]: super :3 :D

8 Lenuš Lenuš | 14. července 2013 v 17:55 | Reagovat

Super ! Akurát som trochu nepochopila, prečo teda nešla za tým Damonom ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama