You are my secret 16. kapitola

16. srpna 2013 v 14:08 | Terry |  You are my secret
Téma: The Vampire diaries
Časové zařazení: No, tu událost ze seriálu poznáte. ;) Týká se první série.
Děj: Elena se vrací po roce dovolené zpátky do Mystic Falls za svou rodinou a hlavně za svým dvojčetem, které si stihlo najít přítele - Stefana Salvatora! Jak to dopadne, až potká Damona?
Poznámka: Tato povídka je pro Nya! :) Doufám, že se ti bude líbit... Prosím o komentáře!!! :) Terry
f

XVI.
Bylo přesně půl jedné ráno, ležela jsem na posteli a čekala, až Vicky usne, ale ta se pořád chtěla o něčem bavit. Chvíli o Tylerovi, ale poté zabrousila i téma - Matt.
"Vicky, nevím, jestli je to zrovna dobré téma k rozhovoru," přiznala jsem.
"Jak myslíš, stejně vím, že spolu nakonec budete, dobrou," prohlásila a lehla si na druhý bok. Prosím, usni! Nebo usnu já a to by se Damonovi nelíbilo, vážně ne. Za dalších patnáct minut jsem už pomalu vylízala z postele, pěkně potichoučku, abych jí nevzbudila. Měla jsem na sobě jen tílko a kraťásky, vzala jsem si do ruky žabky. Našlapovala jsem zlehka, aby nepraskaly parkety. Vzala jsem za kliku a konečně se mi podařilo dveře otevřít.
Celý dům ž zřejmě spal, bylo ticho, což je celkem divné, vzhledem k tomu, že je tento dům plný středoškoláků, ale uvědomujeme si, že zítra se musíme vrátit domů - střízliví, kdo by řídil? Ten adrenalin, co mnou projížděl, byl neskutečný, co by se stalo, kdyby mě někdo načapal, jak se kradu ven? Co bych mu řekla?
Teď mě čekala cesta kolem jezera, proč mě nemohl jednoduše vyzvednout u chaty? Bylo by to tak moc těžké? Hlavou se mi honí otázky, na které bych ve dne znala odpověď, teď však nikoliv. Co když spadnu do jezera? Ano, další otázka, která naprosto dává smysl. Nad mou hlavou se něco černého mihlo, od té doby už jsem strach mít přestala. Věděla jsem, že je to on. Ano, další věc, co přestává mít smysl - poblíž Damona se cítím bezpečně.
"Už jsem se bál, že nepřijdeš," ozvalo se za mnou. Ještě jsem však u lesa nebyla, byla jsem teprve na půli cesty. Otočila jsem se a hned ho objala. "Neřekla jsi mi, že tajně prahneš po mém bratru," uznal vážně.
"Ty snad slyšíš všechno," povzdechla jsem si. "A je to venku, Damone, už víš, že mi prostě nestačíš," zasmála jsem se.
"Kdybys měla kudrnaté vlasy, tak tomu i věřím," přimhouřil oči. Trochu jsem od něj ustoupila.
"Víš, že bych to nikdy neudělala, že ne?" ujišťovala jsem se. Pozvedl ramena a sklopil zrak. Bylo to poprvé, co jsem v jeho obličeji neviděla pobavení, nebo tomu podobnou emoci. Byl raněný, něco ho mrzelo. "Jde o Katherine? To ti udělala?" hádala jsem.
"Nechej to být," mávl nad tím rukou. "Už to není důležité, teď už ne," konečně mi věnoval úsměv, na který jsem tak dlouho čekala.
"Damone, je to důležité, co se vlastně tehdy stalo?"
"Nechej to být!" poručil mi. Trochu jsem od něj ustoupila, věděla jsem, že bych si s ním neměla zahrávat, byl naštvaný, vážně o tom nechtěl mluvit, já se ale nedala.
"Nenechám, skoro nic o tobě nevím. Prosím, řekni mi alespoň něco," poprosila jsem ho.
"Proč to prostě nemůžeš nechat být?" nechápal mě.
"Mám o tebe zájem, záleží mi na tobě, vybudoval sis cestu ke mně, víš o mně skoro všechno, ale já o tobě nic!" trochu jsem křikla.
"Musíme to řešit teď? V noci, poblíž lesa?" Povzdechla jsem si.
"Pokud tě k tomu nedonutím teď, tak už nikdy, Damone… A já to chci vědět, jak jsem řekla, záleží mi na tobě." Damon si sedl na trávu a podepřel se rukama, já si sedla vedle něj.
"Katherine přijela do Mystic Falls v roce 1864," začal. Popisoval mi celý příběh o to, jak si s nimi zahrávala, jak jí oba dva podlehli a ona si jejich přízně užívala. Že on byl ten neposlušný z bratrů, svého otce nebral, jako autoritu. Nikdy jsem ho neslyšela vyprávět, byla jsem překvapená, kolik do toho dal emocí. A taky mi došlo, proč mi chtěl pomoct s referátem o občanské válce, když jí prožil. "Ona byla jako přízrak, věřil jsem tomu, že jsem se zamiloval, vlastně já se doopravdy zamiloval. Kdyby jen otec věděl, že je upírka, nečekal by ani chvíli a zabil jí!" Soucitně jsem ho pohladila po paži, když mi vyprávěl, jak zemřel a nechtěl se proměnit, jelikož věřil, že je jeho Katherine mrtvá, ale Stefan ho donutil, a proto ho nenávidí.
"Děkuju," šeptla jsem. Upír se na mne nechápavě podíval. "Děkuju, že jsi mi to řekl…"
"Jsi první, co ten příběh slyšela ode mě," přiznal. To mě potěšilo.
"Vím jednu věc, s ní bych se setkat nechtěla," zasmála jsem se. No, vedlo by to asi k tomu, že by mě zabila.
"Ale dokážu si vás tři představit v jedné posteli se mnou…" zasnil se.
"Ty dokážeš zkazit úplně všechno!" zasmála jsem se a zvedla se z mokré trávy.
"To jsem prostě já, Damon Salvatore…"
***
Snad se vám kapitola líbila. Chtěla jsem, aby se Elena zamilovala i do jeho lidské stránky. :o))
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl jsem tady!

KLIK 100% (1235)

Komentáře

1 Andy Andy | 16. srpna 2013 v 14:22 | Reagovat

Nádhera moc se mm to líbilo hlavně ten konec :D

2 Míša Míša | 16. srpna 2013 v 14:34 | Reagovat

Boží :D Ten konec byl opravdu krásný :-)

3 Mishel Mishel | 16. srpna 2013 v 16:30 | Reagovat

Krasny :)

4 Clare Clare | 16. srpna 2013 v 16:48 | Reagovat

Nádherná kapitolka :-)

5 Am Am | 16. srpna 2013 v 19:49 | Reagovat

Skvelé prosím rýchlo pokračovanie :-D

6 flekstories flekstories | 24. září 2013 v 15:37 | Reagovat

Božííí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama