I Like You Now. Just The Way You Are 1/2

27. března 2014 v 22:49 | Terry |  Short tales
Téma: The Vampire diaries
Druh: Jednorázovka 1/2
Pár: Elena/Damon
Časové zařazení: 2x22 Díl, kdy Damon umíral na vlkodlačí kousnutí.
Poznámka: Budu moc ráda za vaše komentáře, děkuji! TERRY... :o)"Měla jsi mě poznat v roce 1864, líbil bych se ti," prohlásil ležící, tmavovlasý muž z posledních sil. Kolem něj byla obtočená velice smutná, hnědovlasá dívka, očí ji stékaly slzy, vypadalo to, že je na pokraji zhroucení. Muž se zahleděl na jedno místo na stěně a trochu přivřel oči…
Mystic Falls 1864
"Dohodnutý sňatek? Nebuďte blázen, otče, je vám doufám jasné, že si nikoho brát nehodlám!" prohlásil rozhořčeně Damon, měl na sobě světlou uniformu vojáka. Ještě před pár dny bojoval za svou vlast.
"Damone, ta dívka k tobě patří už od doby, co ses narodil, tedy, od doby, co se narodila ona. Když jsi odešel do války, rozhodli jsme se provdat ji za Stefana, ale ty ses vrátil," řekl postarší muž více, než znechuceně. Stáli ve velké pracovně s tmavým, mohutným stolem, který se prohýbal pod tunami knih.
"Tak ať si ji Stefan nechá!" rozzářil se s nadějí v očích bývalý vojáček, srdce mu poskočilo.
"Nejde to! Navíc ses vrátil z války!" prohlásil rozzuřeně Damonův otec a přišel k němu blíž. "Manželství je válka, ale občas za to stojí…"
"Jak jsem řekl, nikoho si brát nemíním. O co vám vlastně jde? Chcete si polepšit? Chcete více peněz?" hádal, jistě, že uhodil hřebíček na hlavičku, avšak otec vše popřel zavrtěním hlavou. "Ani nevím, koho si to mám podle vás vzít!"
"Elenu Gilbertovou, doufám, že rozumíš, jak důležitý by byl váš sňatek, že?" Damon se rozzuřil, čekal kohokoliv, ale nehodlal se přiženit ke Gilbertům.
"Netušil jsem, že pan Johnatan Gilbert má dceru," přecedil skrz zaťaté zuby, ruce měl dané v pěst.
"Jistě, slečna Elena pobývala v Londýně, měla by dnes přijet, pozval jsem je na večeři," pousmál se na svého syna. Vypadalo to, jako vítězný posměšek.
"Jsem si jist, že SLEČNA Elena bude jistě vyčerpaná po cestování. Nebude lepší, když večeři odložíme na někdy jindy? Třeba na nikdy?" navrhl Damon teď již s pokřiveným úsměvem.
"Damone, ty víš, že bych si to uměl zařídit…" Jistě, teď bylo naprosto jasné, po kom Damon zdědil ten zákeřný úsměv.
"Kompromitace? (Když někdo viděl ženu a muže v 18. století, o samotě, jak se například jen drží za ruce, nebo jsou u sebe moc blízko, dívka byla kompromitována a musela si dotyčného vzít. Když se tak nestalo, žena zůstala sama.) To byste ji udělal?" V místnosti nastalo hrobové ticho. "Sice tu dívku neznám, ale tady to by si nezasloužila," prohlásil velice vážně a rozzuřeně vojáček v šedém.
"Přesně tak, můžeš si vybrat. Buď ji požádáš o ruku, nebo ji zkompromituju a ty nebudeš mít na výběr," pozvedl ramena muž a zasedl za stůl.
"Ani jedno, neuvidím ji totiž, odjíždím zpátky do tábora, ještě dnes!" rozhodl se a odcházel ze dveří.
"To si nemyslím. Damone, večeře je v šest hodin," oznámil mu s klidem.
***
Hnědovlasá dívka seděla u malého jezera a máčela si v něm nohy, bylo neskutečné teplo, nic jiného ji nezbývalo, navíc se v těch šatech poslední půl hodinu nedalo vůbec dýchat. Elena si pobrukovala, věděla, že zde nikdo nepřijde, již od raného dětství zde chodívala, poté však musela odjet do Anglie, kde žila u své tety.
"Zpíval bych to trochu níž," ozvalo se za jejími zády, ihned se otočila. Uviděla vysokého tmavovlasého muže s modrýma očima. Elena se ihned postavila a spravila si šaty tak, aby nebylo nic vidět. "Nechtěl jsem vás rušit," lehce se pousmál.
"Vojáček," pousmála se na něj. Damon se ihned narovnal.
"K vašim službám, slečno!" přikývl. Hnědovláska se uchechtla. "Mimochodem, nepotřebujete doprovodit domů?" zajímal se. Damon začínal mít nový plán. Nebude si brát někoho, koho nechce. Tato dívka se mu líbila, proč ji nezískat.
"Ehm, myslím, že ne, ale děkuji." Elena měla jednodušší plán, vzít si boty ze země a rychle upalovat domů. Kdyby se něco takového dozvěděl otec, řekněme, že by z toho nebyl nadšený. I když by nejraději utekla například s tímto vojáčkem někam hodně, hodně daleko. Dnes večer ji čekalo velice nemilé překvapení. Bude se muset seznámit se svým nastávajícím.
"Víte to jistě? Já mám celkem velké množství času," zamrkal na ni Damon. Elena se na něj otočila a v hlavě jí svitl nápad. Neměla v plánu si vzít nafoukance Damona Salvatora, který nahlédl pod každou sukni v tomto městě.
"Nebo… možná bych doprovod uvítala," zářivě se na něj usmála. Damon nečekal a nabídl jí rámě, které ihned přijala. Srdce ji uhánělo, jako splašené, byla si jistá, že pokud by je teď někdo viděl, byl by to důvod ke svatbě. Damon si to zajisté taky uvědomoval.
"Jakpak se vůbec jmenujete?" trochu se pousmál Damon a trochu přidal do kroku. Elena si odkašlala a pousmála se.
"Elena." Darovala mu jeden z nejkrásnějších úsměvů, který dokázala vykouzlit. Vojáček zastavil, ztuhl.
"Víte to jistě?" vytřeštil na ni oči. Dívka se na něj zamračila, nechápala, co to tady jde. Damon od ní udělal tři kroky a poté, jako zbabělec utekl domů. Zavřel se u sebe v pokoji. Takže, tohle byla Elena? Tady tuto dívku si mám vzít? Otec zřejmě neměl tušení, jak vypadá, jelikož by ji daroval mému bratrovi. Teď je však pozdě. Je moje…
Eleně celou dobu v hlavě běhala otázka, kdo byl záhadný voják, a proč tak rychle zmizel, když mu prozradila své jméno.
Kočár pomalu zastavil před velkým domem. Nechtěla tam jít, dnes odpoledne ji svitla malá jiskřička naděje, že by se za toho tupce Damona nemusela provdat, teď však bylo naprosto všechno ztraceno.
***
Budu moc ráda za vaše komentáře, děkuji. :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký pár?

Delena 59.2% (1022)
Stelena 4.8% (83)
Stebekah 3% (52)
Klaroline 24.8% (428)
Forwood 8.1% (140)

Komentáře

1 Ell Ell | 27. března 2014 v 23:01 | Reagovat

Perfektní! :) miluju povídky z týhle doby :))

2 Tew* Tew* | Web | 27. března 2014 v 23:42 | Reagovat

Já už ti říkala, jak tu povídku miluju! :) Paráda! :)

3 Erin Erin | 28. března 2014 v 8:37 | Reagovat

perfektní....moc se těším na další díl ;-)

4 elena elena | 28. března 2014 v 9:03 | Reagovat

krasne :)

5 Andy Andy | 28. března 2014 v 9:14 | Reagovat

Nádherné, moc se mi ten nápad líbí :)

6 Clare Clare | 28. března 2014 v 13:49 | Reagovat

Naprosto dokonalý, hrozně se mi to líbí :-)

7 Tereza Tereza | 28. března 2014 v 19:12 | Reagovat

Taky miluji flashbacky nebo povídky z minulé doby :)

8 mona mona | 28. března 2014 v 19:48 | Reagovat

Moooc pěkné!!těším se na další.. :-)

9 tess tess | 28. března 2014 v 20:19 | Reagovat

božíí :33 .. další prosíím :)

10 Janča Janča | 28. března 2014 v 20:28 | Reagovat

Opravdu, ale opravdu nádherné! :3 Miluju povídky z minulosti nebo aspoň flashbacky... Jsem šťastná, že něco takového píšeš!!! :D

11 Verca Verca | 29. března 2014 v 15:57 | Reagovat

Strašně moc se mi to líbilo, mám ráda povídky z této doby a tady se ti fakt povedla! Doufám, že snad přídáš, jak to celé dopadne :-)

12 Adel Adel | 29. března 2014 v 23:08 | Reagovat

Doufám, že co nevidět přidáš pokračování. :-) Protože se mi tato jednorázka fakt líbí a těším se na další :-)

13 sisi sisi | 30. března 2014 v 7:17 | Reagovat

Tak tahle povídka je boží O_O honem další!. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama