I won't give up! V. part

21. května 2014 v 19:36 | Terry |  I won't Give Up
Téma: The Vampire diaries
Pár: Damon/Elena
Časové zařazení: Čas po epizodě 5x22!
Poznámka autora: Doufám, že se vám bude líbit tato povídka a zanecháte nějaký komentář. :) Terry...

5. kapitola
Pohled Damona:
"Za co to je?" promnula šátek ve svých prstech Bonnie, usmála se na mne. Jen jsem pokrčil ramena a zbytek věcí jsem si schoval do své zbrusu nové brašničky.
"Jen tak, na památku, snažím se být dobrák od kosti. A ženu přece nepotěší nic jiného, než dárek, nemám pravdu?" I mě přišla tato slova hodně zvláštní.
"Nenapustil jsi ten šátek nějakým jedem, že ne?" ujišťovala se se smíchem a zvedla se z postele. "Moc ti děkuju." Přikývl jsem, hodil si baťoh na záda a mířil si to ke dveřím.
"Pojď, za chvíli nám jede autobus." Moje dosavadní kámoška nadzvedla jednu obočí, ale nic neřekla, následovala mě. "Nevěřila bys, jak je těžké domluvit se tady anglicky," pousmál jsem se a společně jsme vyšli do velice, ale vážně velice slunečného počasí, které sužovalo Egypt zřejmě skoro každý den.
"Ne, že bych chtěla být skeptická," podotkla nevrle má společnice, "ale já tady teda žádnou autobusovou zastávku nevidím," odkašlala si. Chytil jsem ji kolem ramen a ukázal do dálky, stál tam autobus napěchovaný turisty.
"Shodou okolností to vezmou přes Káhiru!" zaradoval jsem se a rychlým tempem jsem si to směřoval k mému nejoblíbenějšímu dopravnímu prostředku. Bonnie se snažila udržet krok, ale já si všiml, jak se zadýchává, proto jsem trochu zpomalil.
"Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale ani nevíš, jak jsem ráda, že jsi upír, co se nebojí použít svou moc." Zasmál jsem se tomu, když jsem tuto dívku poznal, nikdy by mne nenapadlo, že by dokázala říct něco takového.
Dobrá, odvolávám, co jsem řekl, když jsme nastoupili do autobusu, jediné místo už bylo úplně vzadu a to takové, že jsme byli natlačení na skle. "Nemůžu některého z nich vyhodit do ven?" díval jsem se na Bonnie a čekal její souhlas, bohužel ona se zamračila a hodila na mne velice nepříjemný pohled. "Fajn," odfrkl jsem si.
Pokud takhle pojedeme další hodinu, myslím, že se usmažím, myslím to vážně. Bonnie byla celá červená, řekl bych, že se spálila. Celkem dávno jsem zjistil, že se nedá přes sklo opalovat, jen spálit. Kde jsou ty časy, kdy jsem pálil mravence, ano, bylo mi deset a byla to moje a Stefanova nejoblíbenější činnost.
"Jsi v pohodě?" zajímal jsem se a prohlédl si ji, neodpověděla, jen přikývla, poznal jsem, že jí dobře není. Když jsem uviděl velké parkoviště, bílou obří budovu, myslel jsem, že se štěstím rozbrečím. Byli jsme na letišti! Hned, co se dveře otevřeli jsme, jako dělové koule, vyrazili ven. Bonnie trochu zavrávorala, ale hned se vzpamatovala. Pro jistotu jsem ji chytil za ruku a vedl ji dovnitř.
"Pane bože, klimatizace!" Byla to první věta, co řekla, zasmál jsem se a málem i zatleskala. Co nejrychleji jsme přešli k turniketu a já začal - svým nepřekonatelným šarmem, žádat o letenky. Celé to netrvalo víc, než tři minuty, beze všeho mi dala čtyři papíry, bohužel budeme muset přestupovat a ihned nás pustila do zóny, kde se již čeká na samotný let bez jakékoliv kontroly.
"Jak to tedy bude?" vyzvídala Bonnie, když jsme již pohodlně seděli v plastových židličkách.
"Asi za dvě hodiny mi nám letí letadlo, kterým poletíme do Washingtonu. A z Washingtonu poletíme do Atlanty, vezmeme si taxík a tadá Mystic Falls!" vysvětlil jsem jí svůj mistrovský plán.
"Tvůj plán má díru, Einsteine," namítla, zamračil jsem se a založil si ruce na hrudi. "Zapomněl jsi, že se nedostaneme do Mystic Falls, jelikož jsme nadpřirozené bytosti," poťukala si na čelo.
"A ty jsi zapomněla, že penzion už vlastně není tak úplně součástí Mystic Falls, a pokud by to nešlo i tak, pojedeme na kolej, na které rozhodně bude i tvá nejlepší kamarádka Elena…" Pousmála se.
"Vážně ji miluješ, že?" zamrkala na mne. Podíval jsem se jinam, do toho jí nemusí nic být.
"Co myslíš?"
Pohled Enza:
Uháněl jsem po dálnici a nepatrně pokukoval po Eleně, která usnula a opírala se o mé rameno. Protočil jsem nad tím oči, jasně, chtěla řídit. Myslím, že bychom dopadli, jako ona a Damon před pár dny. Bůh ví, kam bychom se dostali.
"Eleno," šeptem jsem zazpíval její jméno. "Elenko," zkusil jsem to znovu, tentokrát sebou cukla, ale stále neotevřela oči. "Eleno!" zařval jsem, tentokrát se probudila, napřímila se a koukala kolem sebe, jako surikata.
"Nespím, nespím!" ujišťovala spíš sebe, než mě.
"Jasně, že ne," přitakal jsem ji, "mimochodem, poslintala jsi mi bundu," podíval jsem se na své rameno, ona se trochu zamračila, vypadala, že o něčem přemýšlí. Jako by se někam vrátila.
"To mi jednou řekl… Damon," špitla. Zasmál jsem se tomu.
"Super, Damon z toho byl určitě na větvi," odpověděl jsem zcela vážně. Elena zavrtěla hlavou, opět se jí leskly oči, raději se opřela o okýnko a koukala se ven.
***
Prosím o komentáře, děkuji. :o)

https://www.facebook.com/talesofthevampirediaries
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký pár?

Delena 59.2% (1022)
Stelena 4.8% (83)
Stebekah 3% (52)
Klaroline 24.8% (428)
Forwood 8.1% (140)

Komentáře

1 Caroline Caroline | E-mail | 21. května 2014 v 19:46 | Reagovat

Moc děkuji za přidání dalšího dílu. Byl skvělý. ...:-) Chudáčci Bonnie a Damon,  autobusem bych tam jet nechtěla....

2 Janča Janča | 21. května 2014 v 19:56 | Reagovat

Úžasné! Lituju Damona a Bonnie, ani autobusy v ČR nejsou v létě nic moc a nacpanej neklimatizovanej autobus v Egyptě? To jim sakra nezávidím... :-D A Elena Enzovi poslintala bundu? :D To mě pobavilo, ale zároveň bylo nádherné, jak si vzpomněla na Damona... :3 Už aby se potkali... :-)

3 miky miky | 21. května 2014 v 20:35 | Reagovat

:D prosím rychle dalšííí!!! :DD

4 kumibo kumibo | 21. května 2014 v 20:36 | Reagovat

Nádhera ... boží kapitolka :-) prosím přidej rychle další :-)

5 elena elena | 21. května 2014 v 20:46 | Reagovat

bozeee nech uz sa najdu :D

6 Katarína Katarína | Web | 21. května 2014 v 23:00 | Reagovat

Klimatizace dělá zázraky :D No nechtěla bych sedět v tom autobusu a ještě v Egyptě :D Už se těším na další část!

7 Erin Erin | 22. května 2014 v 7:38 | Reagovat

moc pěkné...snad se brzy setkají ;-)

8 bara bara | 22. května 2014 v 8:49 | Reagovat

super tesim se na dalsi :-)

9 Juliette Juliette | Web | 22. května 2014 v 9:53 | Reagovat

Krásný....že by se z Bonnie a Damona stali kamarádi? :D moc se těším na pokráčko :)

10 Nila Nila | Web | 22. května 2014 v 16:55 | Reagovat

Jůů :-)
Damon a Bonnie?...hm..super! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama