Křídla temnot - 26. kapitola

29. května 2014 v 0:31 | Terry |  Křídla temnot
V první řadě bych chtěla poděkovat Lucy, která mi nakreslila obrázek k povídce. Vážně tě za to miluju. :)
Doufám, že se vám prolog bude líbit a okomentujete ho, vážně mi to dalo zabrat, (je celkem dlouhý).
O čem povídka bude? Příběh se točí kolem Ariel Loreenové, které se život otočí o tři sta šedesát stupňů, když potká Chamuela a Danniela.
Ještě jednou prosím o komentáře, možná se vám to zdá otravné, ale věřte mi, že když komentujete, mám hned větší chuť ke psaní.
Terry...

26. kapitola - Telefonát
Pohled Danniela:
"Ale, co když neodmítnu?" vysmála se mi, doopravdy si myslela, že mě doběhla? Stále jsem se tvářil stejně, velký úsměv na tváři a samozřejmě jsem byl plný optimismu.
"No tak do toho," vyzval jsem ji, "můžu si to natočit?" zaškemral jsem, myslím, že mi její kyselý obličej odpověděl, vypadala nanejvýš znechuceně.
"Co kdybys prostě a jednoduše vypadl z tohoto pokoje?" navrhla mi a podupávala nohou, zřejmě mi chtěla něco naznačit.
"Nemám to v plánu," mrkl jsem na ni, všiml jsem si Chamuela, nevím, jestli nás vnímal, ale vypadal, že je naprosto mimo. Zřejmě stále působí ta úžasná vůně, kterou jsem dostal na Ariel, upřímně, mě to taky pěkně voní.
Ariel si povzdechla a pročísla si vlasy, trochu jsem přimhouřil oči, něco tady nehraje, něco je špatně, přišel jsem k ní blíž, přimhouřil oči a pozoroval ji. Ariel zřejmě nevěděla, kam se má dívat, a proto věnovala svůj pohled stěně za mnou.
"Něco jsi se sebou udělala!" obvinil jsem ji, ona jen nadzvedla jedno obočí a založila si ruce na hrudi. "Prostě je něco jinak." Snažil jsem se ji pozorovat ze všech možných úhlů, to už ke mně přišel i Chamuel a prohlížel si ji taky.
"Jo, on má pravdu, vypadáš jinak," přikývl, koukl jsem na něj a zamračil se.
"A potom, že jsou chlapi nevšímaví," široce se usmála. "Ano, když jsi zastavil u té benzíny ještě v našem městě, koupila jsem si barvu na vlasy, přece jste si vážně nemysleli, že budu mít na hlavě bílý pruh, jako nějaká stařena," protočila očima, "no, ale pravda, trochu jsem neodhadla barvu a koupila si o pár odstínů tmavší…" Stála, byla mým středem zájmu, prohlížel jsem si ji.
"Máš vážně skoro černé vlasy, konečně něco, co se mi líbí," pokřiveně jsem se usmál. "No, takže já asi nebudu rušit to vaše sladké cvrlikání." Vzpomněl jsem si, že si musím ještě s někým promluvit. Vyběhl jsem z domu a vytočil číslo jednoho z mých… řekněme jednoho z poskoků mého otce. Po třetím pípnutí, telefon někdo zvedl.
"Prosím?" ozval se ženský hlas, tak tohle podle mě rozhodně nebyl Jason, povzdechl jsem si.
"Penelopo," oslovil jsem si, jistě, že jsem věděl, kdo to je, nejsem hlupák, "kdepak se nachází tvůj přítel?" zajímal jsem se. Na druhé lince bylo chvíli ticho, proto jsem využil toho, že jsem pozvedl hlavu a podíval se do okna, kde má Ariel pokoj. To, co jsem uviděl mě… docela zmátlo. Ona se svlékla… A já viděl všechno.
"Co otravuješ?" ozval se znuděný Jason, mlčel jsem a jen se díval nahoru, musel jsem uvažovat nad tím - Je v to pokoji i Chamuel? "Jsi tam?" zkusil to znovu a já se vrátil do reality.
"Co? Jo… jsem tu. Takže, poslouchej mě! Měl jsi jediný úkol, jediná a ty jsi ho totálně posral!" zařval jsem na něj. "Pokud si dobře pamatuju, ty máš dar - rozeznat všechny anděly, démony, Archy až bůh ví, co a oni tebe poznat nemají! Tak mi řekni, jak je možné, že jsi nechal našeho Nováčka tak blízko u jednoho z Archů!" Byl jsem nepříčetný. "jestli kazíš tenhle plán jen kvůli té holky, co zvedla tvůj telefon, tak mi věř, že se ji sakra zle povede!" ukončil jsem hovor a schoval si telefon do kapsy. Otočil jsem se s tím, že se vrátím do chaty, ale to už přede mnou někdo stál.
Ariel už na sobě neměla ten tlustý župan, oblékla si tílko a pyžamové kalhoty. "Copak? Cham ti neřekl pohádku?" zasmál jsem se vlastnímu vtipu, který asi nebyl ani vtipný.
"S kým jsi mluvil?" špitla. "Slyšela jsem něco o démonech a Archové se ve tvé řeči také mihli…" Nekřičela, nemračila se, nepoužila žádnou nadávku na mou osobu. V ten moment jsem si uvědomil - sakra, něco se děje.
"To byl soukromý rozhovor. Pojď, měla bys jít spát," chytil jsem ji za nadloktí a vedl do domu, ona však chtěl zůstat venku, a proto, když jsme vyšli dva schody na dřevěnou verandu, sedla na zahradní houpačku. Tady to se mi vůbec, ale vůbec nelíbí! Zjistil jsem, že umí perfektně manipulovat s lidmi, ale tuto informaci mi už dávno prozradila její nejlepší kamarádka Lucy.
"Poslouchej mě, my dva nikdy nebudeme přátelé a to víš," zahájila svou řeč, "ale chci vědět všechno o tom, co mě čeká, když se stanu býlím, nebo - v tom horším případě, černým andělem. Vím jistě, že Cham si pravdu občas velice rád přetváří k obrazu svému." Zasmál jsem se a přikývl.
"To máš určitě pravdu, ale nevím, co bys chtěla ještě vědět…"
"Jaké to je v pekle?" neodpustila si, usmál jsem se a pozvedl ramena.
"Čekal jsem tuto otázku, nejsi první, co se ptá… Nevím, jak ti mám odpovědět. Možná jen snad, že tam je teplo.
"To jsi mi pomohl," odfrkla si, a zářivě se usmála. Teď jsem naprosto dobře věděl, co se děje.
"Copak pro tebe Chamuel zařizuje, hm?"
***
Prosím o komentáře, děkuji. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 erin erin | 29. května 2014 v 8:26 | Reagovat

paráda....to je ale vyčůraná potvůrka ;-)  :-D  :-D  :-D

2 Lucy Lucy | 29. května 2014 v 15:28 | Reagovat

Super manipulátorka! :D úžasný! Těším se na další ;)

3 Sára Sára | 29. května 2014 v 15:37 | Reagovat

Ani se Ariel nedivím, že si nabarvila vlasy. :-D Myslela jsem si, že kdyby si nabarvila vlasy ani jeden by si nevšiml, ale všimli. Oba :-D Byla jsem strašně napnutá, když se Ariel zeptala na peklo, trošku mě zklamala odpověď. Toho typu, že je tam teplo :-D Musela jsem se trošku zasmát, když Ariel řekla, že oni dva nikdy nebudou přátelé. To s spletla, protože oni budou něco víc :-D Snad... :-D Těším se na další,až se dozvím, co Chamuel zařizuje pro Ariel :-)

4 Damon Damon | 1. června 2014 v 13:31 | Reagovat

Túto poviedku proste milujem :-D .Nejakú dobu som tu nebol a teraz som zhltol 4 kapitoly,už sa nemôžem dočkať ďalšieho dielu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama