Křídla temnot - 46. kapitola

10. listopadu 2014 v 21:24 | Terry |  Křídla temnot
V první řadě bych chtěla poděkovat Lucy, která mi nakreslila obrázek k povídce. Vážně tě za to miluju. :)
Doufám, že se vám následující kapitoly budou líbit, prosím komentujte, děkuji. :o)
O čem povídka bude? Příběh se točí kolem Ariel Loreenové, které se život otočí o tři sta šedesát stupňů, když potká Chamuela a Danniela.
Ještě jednou prosím o komentáře, možná se vám to zdá otravné, ale věřte mi, že když komentujete, mám hned větší chuť ke psaní.
Terry...

46. kapitola
Původní zlo
Procházeli jsme dlouhou a hlavně úzkou chodbou, vůbec to tady na mne nepůsobilo dobře. Cítila jsem se zvláštně, měla jsem strach. Na stěnách visely portréty, nevěděla jsem, jestli jsou to andělé, nebo lidé… všichni na obrazech vypadali, jako by snad měli modrou krev. Jistě, určitě to musí být jeho rodina. U jednoho jsem se zastavila. Ihned jsem na obraze poznala Danniela. Takový pohled jsem u něj nikdy neviděla, nikdy jsem si ho nevysloužila. Vypadal tak přísně a zle. Naháněl mi hrůzu.
"Nikdy jsi mi neřekl, jaká je tvá moc," podívala jsem se na něj, "tedy vím, že umíš měnit počasí, ale mám pocit, že to není všechno, co děláš." Chtěla jsem se zde zdržet, on mne však chytil za ruku.
"Co kdybychom teď šli navštívit mého otce, a doma ti všechno řekl," navrhl mi. Jistě, chce z toho vybruslit, znamená to, že mé tušení je správné - umí něco, čím se mi nepochlubil. Určitě to nebude nic dobrého. Raději jsem přikývla, společně jsme pokračovali dál v cestě, než jsem zahlédla další obraz, na kterém byla žena. Měla dlouhé černé vlasy a bílou pleť, oči měla modré a úsměv? Vždyť ona se vůbec do podsvětí nehodí, nevěřím, že by mohla být zlá.
"Kdo to je zajímala jsem se?" Danniel si povzdechl, opět se musel zastavit.
"Moje matka," pozvedl ledabyle rameny, "Ariel, musíme jít," znovu mne pobídl. Nemělo cenu mu odporovat, zdálo se mi to, nebo byl Dan doopravdy tak nervózní? Už jsem si raději ničeho nevšímala, jelikož bych se zastavila ještě sto krát, a to by Danna přivedlo k šílenství. Ocitli jsme se před obřími, doopravdy obřími dveřmi. Z každé strany stál jeden muž, zřejmě to byli sluhové, velice významně se podívali na Danniela, on jen pokývl hlavou.
Dveře se otevřely. Hořela jsem nedočkavostí, co tam uvidím? Trůn, na kterém sedí stařík? Nebo… Neviděla jsem skoro nic, byla zde naprostá tma. "Asi není doma," šeptla jsem s úšklebkem. Danniel mi na to neodpověděl, místo toho šel do místnosti, já jsem se držela za ním v těsném závěsu.
"Jsem doma, otče a vedu návštěvu!" zařval. Dveře se za mnou ihned zavřely, v místnosti se začalo rozsvěcovat, jako na povel. Z jednoho tmavého koutu k nám mířila postava. Přimhouřila jsem oči, abych na něj lépe viděla. Nebyl to stařík, jak jsem si naivně myslela. Vlastně vypadal… vypadal na to, že mu je stejně, jako jeho synovi. Teď už vím, po kom zdědil oči, v těchto jsem však viděla jen zlo. Vlasy měl taktéž černé, ale poněkud delší. Jak se dalo čekat, byl celý v černém, možná se mi v tom světle zdálo, že má i černé linky, ale to byly spíš jen jeho husté řasy.
"Těší mne," šeptl do naprostého ticha ďábel, myslím, že to byl on, určitě ano. Vzal mou ruku a políbil ji na hřbet. Jestli jsem někdy řekla, že Danova aura je černá, tak proti jeho otce… Vždy jsem viděla jen černý stín, ale tady… to už se stínem nazvat nedalo.
"To je A…" začal Dan, ale jeho otec ho přerušil pozvednutím ruky.
"Ariel, nová smrt," přikývl, a při tom ze mne nespustil oči. "Vypadá, jako tvá matka, Nadannieli, stejný nevinný úsměv," přimhouřil své oči. Má ruka stále spočívala v té jeho, a proto jsem se mu vysmekla. "Dozvěděl jsem se, že jsi v hale způsobila poprask, odhalila jsi bílého anděla. Jsem tvým dlužníkem?" Možná to nemělo vyznít, jako otázka, ale vyznělo.
"Ne, nejsi," odpověděl za mne Danniel, trochu nechápavě jsem na něj pohlédla. Až teď byla místnost naprosto prosvětlená. Byla zde obrovská postel s černým baldachýnem a stůl z masivního dřeva, na zemi byl rudý koberec.
"Ariel neumí mluvit?" pozvedl jedno obočí jeho otec. Nahlas jsem polkla.
"Umí," pousmála jsem se teď už celkem sebejistě, "ale Dan za mne rád řeší věci," pozvedla jsem ramena.
"Jistě, jak jinak, takže, Ariel," odbočil, "mám pro tebe návrh."
"Odmítá ho," odsekl jedovatě Danniel.
"No ták, synu, nechej mě domluvit… Chci, aby tu zůstala s námi, tím pádem i s tebou, pochybuju, že se budeš chtít zdržovat na zemi." Jistě, ani jsem si neuvědomila, že by Danniel chtěl jít zpátky do podsvětí.
"Asi vás budu muset zklamat, pane…" Opravdu jsem ho oslovila pane, prostě budí přirozený respekt, oba dva pohledy se na mne stočily. "Musím zůstat na zemi, jsem neutrální." Věnovala jsem mu jeden ze svých úsměvů - byl to takový ten úsměv, se kterým chcete někoho naštvat. Ďábel se začal smát, jako bych snad řekla nějaká úžasný vtip.
"Nadannieli, ona to nepochopila," ukazoval na mne, jako by snad nevěděl, o koho jde. "To byl příkaz," upozornil mne.
"Příkaz?" povytáhla jsem jedno obočí. "Pokud mě budete k něčemu nutit, tak nebudu pouštět dál padlé anděly, tím pádem budou trpět." Nevím, kde se to ve mně vzalo, jako bych snad přišla o rozum.
***
Budu opravdu vděčná za komentáře. :)
Terry...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvá oblíbená postava. (Křídla Temnot)

Ariel 21.4% (28)
Danniel 49.6% (65)
Chamuel 6.1% (8)
Lucy 7.6% (10)
Penelope 3.8% (5)
Jason 11.5% (15)

Komentáře

1 mona mona | 11. listopadu 2014 v 0:11 | Reagovat

Teď toho ariel možná lituje, ze tam vstoupila

2 Šári Šári | 11. listopadu 2014 v 7:02 | Reagovat

Jak jsem čekala, Danův táta je pěknej šmejd :D A myslím že jeho andělé mu budou docela ukradený :-D

3 Erin Erin | 11. listopadu 2014 v 7:53 | Reagovat

povedené ;-)

4 vida vida | 11. listopadu 2014 v 7:54 | Reagovat

ariel ted musí být silná, ukázat ze se nebojí ani samotného ďábla :D :D

5 Janča Janča | 11. listopadu 2014 v 17:37 | Reagovat

Nevím, jak se bude Ariel vyrovnávat s nastalou situací... Danův taťka je ďábel, takže se nevzdá a bude dost těžký se z toho dostat... Však oni to s Danem zvládnou :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama