Sbohem, zlatá léta

11. března 2017 v 19:50 | Terry
Hned ze startu vás chci uklidnit, že se nehodlám loučit s vámi. Ono sbohem se týče skvělého seriálu, na který jsem koukala nějakou tu dobu. Díky němu jsem se svým způsobem ponořila více do psaní, takže mu moc děkuju. Děkuji Julii Plec, která společně s dalšími vytvořila tento úžasný pořad. I když jsme na ni mnohokrát nadávali a občas se tloukli do hlavy, že už to vlastně nemá smysl… zůstali jsme až do samotného konce, který dle mne měl pár velkých chyb, ale s tím se asi počítalo. Nebudu zde psát žádné spoilery, jelikož poslední epizodu ještě určitě neviděli všichni, ale jen se zmíním, že finále opravdu bylo "epické" jak nám napověděl název dílu.
Rozhodla jsem se vypsat mé oblíbené scény a deset nejoblíbenějších písniček, které právě figurovaly v The Vampire diaries.

Jednou z mých velice oblíbených scén je právě ta, kdy Elena hned v prvním díle sedí na hřbitově, píše si do deníčku a začne ji obléhat mlha. Řekněme, že v ten moment jsem se do tohoto seriálu zamilovala, ano bylo ještě dřív, než jsem měla tu možnost slyšet Damona, jak říká slavné: "Hello brother". Ano, nebudu nic zastírat, tuto scénu také miluju.
Naprosto geniální scéna byla, když se Katherine řítila do pekla a Bonnie jen stále a pronesla ledovým klidem: "I can't help you, Katherine". To mne doopravdy úplně rozsekalo.
Nebudu zde jmenovat milion naprosto skvostných, vtipných, drzých hlášek, které Damon, a vlastně i Katherine použili, která mi ale nejvíc uvízla v paměti je asi ona, kdy Damon "cituje" Stefanův deník: "Dear Diary, a chipmunk asked me my name today. I told him it was Joe. That lie, will haunt me, forever".
Ať ale nezůstávám jen u těch úžasných, epických scén - například první polibek, nebo něco víc, mé nejoblíbenější dvojice Damona a Eleny (nemohla jsem si to odpustit), musím zmínit také asi tu nejsmutnější. Možná se budete divit, možná ne, ale opravdu nejsmutnější chvíle byly ty, kdy umírala Liz Forbes. Samozřejmě, moment, kdy Damon líčí Eleně, jak ji neuvěřitelně miluje, když byl na druhé straně je neuvěřitelně smutná a zlikvidovala jsem během ní asi dva balíčky kapesníků, ten moment, kdy show opustila Liz byl jiný. Bylo to tím, že neumřela na nic nadpřirozeného, zemřela přirozeně na rakovinu. To byla asi ta největší podpásovka.
Oněch momentů, které miluju je mnohem, mnohem víc, taky se není čemu divit, když seriál má osm sérií, ale vypsala jsem tady jednoduše ty, které mě nějak zasáhly a zamilovala jsem si je, nebo pořádně oplakala.
(Mini spoiler, který nikdo nečekal: epická scéna setkání Damona a Eleny, která se probudila po svém dlouhém zimním spánku, byla taky skvostná a měla jsem husí kůži.)
Teď se pustím do desítky mých oblíbených písní, je to taková špička ledovce a rozhodně jich miluju více.
10. Mads Langer - Beauty Of The Dark
09. Birdy - Skinny Love
08. Never Say Never - The Fray
07. Bastille - Oblivion
06. Digital daggers - Have Yourself A Merry Little Christmas
05. Talking Heads - Psycho Killer
04. Tom Odell - Antoher Love
03. Anberlin (ale preferuji Depeche Mode ) - Enjoy The Silence
02. Aquilo - Silhouette
01. Florence and the machine - Never Let Me Go

A co vy? Jaké jsou vaše nejoblíbenější písničky a scény??

Goodbye Damon Salvatore. RIP. I hope you come back, because I'd probably hate the show after a while of you gone.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewie Ewie | 18. března 2017 v 21:32 | Reagovat

Jednou z mých velice oblíbených scén je právě ta, kdy Elena zjistí, že se poprvé seznámí s Damonem. Muselo být těžké poslouchat celou tu dobu, že se nejdřív seznámila se Stefanem, který jí zachránil život.
Další, která se mi vryla do paměti je, když Damon na konci páté série zůstal na druhé straně spolu s Bonnie a loučí se s Elenou. (minimálně jeden balíček kapesníčků jsem vypotřebovala)
Stejně tak i u smrti Jenny. Byla to jedna z mých oblíbených postav, které mi potom v dalších sériích chyběly.
Je hodně scén a hlášek, které se mi vryly do paměti, ale kdybych je vypsala všechny tak by to byl hodně dlouhý seznam  :-D  :-D
A písničky?
1. Christina Novelli - Concrete Angel Acoustic
2. One Republic - All I Need
3. Alex Band - Only One
4. Leona Lewis - Run
5. Florence and the machine - Never Let Me Go
6. Ed Sheeran - Kiss Me
7. Raign - When It's All Over
8. Birdy - Wings
9. Ross Copperman - Holding on and letting go
10. Cary Brothers - Belong

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama