Recenze - The Ritual

13. března 2018 v 20:55 | Terry |  Recenze
OBSAHUJE SPOILERY

The Ritual

Jeden z mála hororů, který divákům nabídl švédský folklór namísto duchařiny, kterou můžeme vidět v každém druhém hororu, a proto by se dalo tomuto kousku mnohé odpustit, ale i tak Rituál spadá do hororů mírně nadprůměrných. Jedním z důvodů je samotný konec, který byl až moc nic neříkající a tím si až velice uškodil.

Banda chlapů bloudících po lese se strachem v očích vyvolala velice dobrou, mrazivou atmosféru, alespoň to zabíralo do tři čtvrtiny filmu. Jeden ze záměrů režiséra se bohužel nepovedl a to, že jsme viděli monstrum, nebo Boha chcete-li, až skoro na samém konci, v mnoha filmech to funguje dobře, zde bych ale uvítala nějakou tu "lekačku", která koneckonců celý film skoro nepřišla. Snímku také chyběla určitá krvavost - vždyť obluda napichovala lidi na stromy a krev skoro nikde. Dalším mínusem byla tma, která provázela celý film - samozřejmě, že v tomto žánru je vítána, problém byl v tom, že divák někdy musel až hádat, co že se to vlastně na obrazovce odehrává.

Flashbacky odehrávající se několikrát v hlavě hlavního hrdiny ve výsledku nic nepřinesly, to co jsme si z nich měli vzít jsme se přeci už dozvěděli na začátku. Každopádně velice dobrý námět, bohužel špatné zpracování, ve kterém nepomohly ani herecké výkony, které byly podle mého průměrné.

Tedy závěrečné zhodnocení: Konečně malinko originální horor se zpackaným koncem, který shodil celý film.

6/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vida vida | 20. března 2018 v 14:00 | Reagovat

budeš opět přidávat i povídky? jaké?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama